پلمپ پلاستیکی دم موشی (PS5-10-40)

پلمپ که در فرهنگ نامه‌ی فارسی پلمب نوشته شده است، این گونه معنی می‌شود: قطعه سرب یا موم آب شده‌ای که برای جلوگیری از دستکاری و سوء استفاده به سر پلاک یا مغازه یا خانه یا مکان دیگری مهر می‌شود و مجازاً به معنی تعطیل کردن یا بستن جایی است.

معنی پلمپ چیست؟ (پلمپ یعنی چه؟)

در جدول تناوبی عناصر، نماد اختصاری فلز سرب Pb است که برگرفته از واژه‌های لاتین Plumbum است که در واقع همان معنای سرب می‌دهد. پس اگر بخواهیم فارسی را پاس بداریم بهتر است به جای کلمه پلمپ از پلمب استفاده کنیم. ولی متأسفانه کما فی السابق در میان همگان کلمه پلمپ مرسوم است.

در دنیای مدرن امروز، دیگر فقط به قطعات سربی پلمپ (پلمپ سربی) گفته نمی‌شود و پلمپ‌ امنیتی اشکال پیشرفته تری به خود گرفته‌اند و در مدل‌های مختلف پلمپ‌ پلاستیکی، پلمپ‌ سیم بکسلی (کابلی)، پلمپ‌ سیمی چرخشی (پلمپ کنتور)، پلمپ‌  کانتینری و لیبل‌ امنیتی قابل تولید هستند.

 

معنی پلمب (پلمب چیست)

(پُ لُ) [ فر. ] (اِ.) 1 – قطعة سرب یا موم آب شده ای که برای جلوگیری از دستکاری و سوءاستفاده به سر پاکت یا در مغازه یا خانه یا مکان دیگری مهر شود، مهرو موم . (فره ). 2 – مجازاً به معنی تعطیل کردن و بستن جایی.

منبع : فرهنگ فارسی معین

 

پلمپ کردن یعنی چه؟

پس از دانستن معنی پلمپ، باید بدانید که پلمپ کردن به معنی بستن و اجازه ندادن به ادامه کار یک مغازه یا واحد صنفی.

 

چرا باید از پلمپ‌های امنیتی استفاده کرد؟

واقعاً پلمپ چیست و چرا باید از پلمپ‌های امنیتی برای ایجاد حفاظت و امنیت در موارد مختلف کمک گرفت؟

با شنیدن کلمه پلمپ، اولین چیزی که به ذهن مخاطب خطور می‌کند، پلمپ دفاتر است. پلمپ دفاتر چون الزامی است و تقریباً هر شرکت و بنگاه تجاری موظف به انجام آن است، به نوعی در ذهن همگان نهادینه شده است. اما پلمپ‌های امنیتیبا ماهیت‌های متفاوت توانسته‌اند در هر زمینه‌ای امکان انجام عمل پلمپ را برای سازمان‌ها فراهم کنند.

پلمپ‌های امنیتی نسل جدیدی از پلمپ‌های قدیمی یا همان سیم و سرب می‌باشند که به دلیل یکبار مصرف بودن، عدم نیاز به ابزار خاصی جهت پلمپ و سهولت کاربرد آن، صرف زمان کم جهت نصب پلمپ، مطابقت آن با بهداشت نیروی انسانی و محیط زیست، در صنایع مختلف به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

هدف از پلمپ کردن، غیر قابل دسترس ماندن و حفاظت صد در صدی از محل مورد پلمپ می‌باشد. با درج نام شرکت و شماره سریال انحصاری روی هر پلمپ امکان دستکاری و تخلف به صفر می‌رسد و هرگونه تغییر حالت روی بدنه پلمپ و یا اطلاعات مندرج روی آن، به شما قدرت پیگیری می‌دهد.

استفاده از پلمپ برای مواردی مثل کیسه و بشکه و قفسه و جعبه بسیار معمول است و کاربرد زیادی دارد، اما علاوه بر این، پلمپ‌ها میتوانند برای موارد و فعالیت‌های خاص‌تر که ممکن است جنبه محرمانه‌ای برای سازمان‌ها داشته باشد نیز مورد استفاده قرارگیرند.

 

فاکتورهای مهم هنگام خرید پلمپ امنیتی

هنگام خرید پلمپ باید در نظر داشته باشید که فاکتورهای زیادی روی کاربرد و کارآمدی پلمپ‌ها تاثیر دارد.

برخی از جوانبی که باید در نظر داشته باشید عبارت است از:

  • نوع و سبک محفظه‌ای که قصد پلمپ کردن آن را دارید.
  • دمای محیطی که محفظه مورد نظر شما در آن قرار میگیرد.
  • فشارها و تماسهایی که پلمپ در معرض آن قرار دارد برای مثال باید بدانیم که پلمپ مورد نظر ما باید امکان   باز شدن با دست را داشته باشد یا اینکه حتماً برای باز کردن آن باید از کاتر یا وسیله‌ی دیگری استفاده کرد.
  • فرایند‌های لجستیکی و مراحل کاری صورت گرفته باید در نظر گرفته شود.
  • مدیریت و کنترل نحوه شماره گذاری پلمپ ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 59 میانگین: 4.8]