تفاوت پلمپ کانتینری و پلمپ سیم بکسلی

در ابتدا قبل از این که بخواهیم آن دو را باهم مقایسه کنیم اجازه دهید هر کدام را به صورت مجزا به شما معرفی کنیم تا در ادامه دید بهتری داشته باشید.

1.پلمپ سیم بکسلی ( کابلی )

پلمپ سیم بکسلی ( کابلی )

این محصول یکی از زیرمجموعه‌های پلمپ امنیتی است و به عنوان پلمپ کابلی نیز شناخته می‌شود. این محصول دارای یک کابل از جنس گالوانیزه است که از ویژگی‌های آن مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. قطر این کابل معمولاً بین 1.2 تا 1.5 میلیمتر است و تولیدکنندگان می‌توانند طول سیم را براساس نیاز مشتریان در اندازه‌های مختلف برش دهند. جنس بدنه این پلمپ‌ها معمولاً از زاماک یا ای بی اس است و در واقع پایه اصلی آلیاژ زاماک روی است. این پلمپ‌ها به سه نوع متفاوت تولید می‌شوند.

2.پلمپ کانتینری

این محصول در اکثر صنایع مانند حمل و نقل، کشتیرانی و امور دریایی استفاده می‌شود. جنس مورد استفاده در بدنه داخلی آن از آهن اتومات آبکاری شده است و به گونه‌ای طراحی شده است که تنها قابل استفاده بر روی درب کانتینر است و دلیل آن این است که قابلیت تغییر سایز را ندارد. نام دیگر این محصول پلمپ فشنگی یا پلمپ چکشی نیز است. این محصول از دو قسمت نر و ماده ساخته شده است که در ابتدا این دو قسمت به هم متصل هستند و توسط کاربر جدا می‌شوند.

3.تفاوت میان این دو پلمپ

کاربرد

پلمپ کانتینری در درب کانتینر، خطوط کشتیرانی و ترانزیت استفاده می‌شود، در حالی که پلمپ سیم بکسلی در صنعت نفت و گاز، ولوها، تانکرها و صنعت کنتور سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس مواد

پلمپ کانتینری از جنس زاماک ساخته شده است و معمولاً از گرید زاماک 1، 2 و 3 استفاده می‌شود. اما پلمپ کانتینری از جنس آهن اتومات آبکاری شده و ای بی اس استفاده می‌شود.

 

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید، هر دو پلمپ از زیرمجموعه‌های پلمپ‌های امنیتی هستند که کاربردهای متفاوتی دارند. اما فراموش نکنید که تمام پلمپ‌های تولید شده دارای استاندارد ساخت مناسب نیستند و ممکن است امنیت محصولات شما را به اندازه انتظارتان تامین نکنند. به همین دلیل، خرید از یک منبع مطمئن بسیار مهم است. ما به شما توصیه می‌کنیم… (ادامه جمله را می‌توانید اضافه کنید)

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]