پلمپ امنیتی

در زمان های قبل برای پلمپ کردن جایی و یا هر چیزی از مهرموم و یا سرب استفاده می کردند که متاسفانه به هیچ عنوان امنیت لازم را نداشت. هر کسی می توانست فک پلمپ انجام دهد و بعد دوباره با مهرموم و سرب موجود در بازار عمل پلمپ را انجام دهد بدون اینکه کسی متوجه شود. اما پلمپ های نسل جدید تفاوت کرده اند و کاربرد پلمپ امنیتی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

پلمپ امنیتی چیست؟

پلمپ های امنیتی مکانیسمی دارند که با آن ها می توان مدارک تغییر و دستکاری را مشاهده کرد و امنیت محصولات و کالاها را فراهم کرد. این گونه پلمپ ها می توانند در شناسایی مواردی مانند دزدی، آلودگی محصول به صورت عمدی یا غیر عمدی کمک کننده باشند.

پلمپ امنیتی انواع مختلفی مانند پلمپ کنتور یا انواع برچسب امنیتی دارد که هرکدام در موارد و کارهای مخصوصی که ممکن است دلایل امنیتی و محرمانه ای برای سازمان ها و ادارت داشته باشد نیز استفاده شود.

کاربرد پلمپ امنیتی معمولا برای بالا بردن امنیت ماشین های حمل و نقل، کانتینرهای وسیله های نقلیه، مخزن های شیمیایی، بارکش های هوایی بدون گمرک، پلمپ کنتور و دیگر پلمپ ها است.

این پلمپ ها یک روش ارزان و اقتصادی برای مشاهده و شناسایی موارد دستکاری و نفوذ در مکان های حساس هستند.

مزیت استفاده از پلمپ امنیتی

پلمپ امنیتی طوری طراحی شده است که بعد از بسته شدن به هیچ عنوان فک پلمپ صورت نمی پذیرد و اینجاست که کیفیت مواد اولیه و نوع قفل پلمپ بین پلمپ های موجود تمایز ایجاد می کند .هر پلمپی شناسه مخصوص به خودش را دارد که این شناسه ترکیبی است از شماره سریال ،اسم و عنوان سفارش دهنده و لوگوی مشتری و بارکد مختص آن شرکت و بدیهی است که پلمپی با این مشخصات خاص نمی تواند مشابهی در بازار داشته باشد تا هر کسی که قصد اعمال جرم داشت بعد از فک پلمپ بتواند پلمپی مشابه به آن جایگزین کند.چرا که ما به هیچ عنوان بدون درخواست کتبی و رسمی پلمپ در اختیار کسی قرار نمی دهیم.

انواع پلمپ های امنیتی

پلمپ ها از نظر امنیت، قیمت، جنس، اندازه، طول تسمه یا سیم دسته بندی می شوند. اگر بخواهیم از نظر جنس آنها را دسته بندی کنیم پلمپ ها به پلمپ های کابلی، کانتینری یا فشنگی، پلاستیکی، جغجغه ای، لیبل های کاغذی و هولوگرام تقسیم می شوند. به طور کلی پلمپ ها از نظر مقاومت در برابر هوای مرطوب و گرم مقاومت خوبی دارند، مگر آنکه از پلمپ های پلاستیکی در برابر تابش مستقیم خورشید در روزهای گرم سال برای مدت زیادی استفاده شود.

مدل های پلمپ امنیتی

رایج ترین مدل ها عبارتند از:

· پلمپ کانتینری Bolt Seal که با نام های پلمپ فشنگی و پلمپ ترانزیت شناخته می شود.

· پلمپ کابلی که به آن پلمپ سیم بکسلی نیز گفته می شود.

· پلمپ کنتور یا همان پلمپ سیمی گردشی.

· پلمپ مهره ماسوره یا همان پلمپ کنتور آب

· پلمپ تسمه ای فلزی که در حمل و نقل بسیار پرکاربرد است.

· برچسب امنیتی که در دو مدل لیبل اثر گذار و لیبل بدون اثر تولید می شود.

 

شرکت پایگان سیل ایرانیان بعنوان قدیمی ترین تولید کننده پلمپ های امنیتی در ایران از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نموده است. این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات منطبق با استاندارد های جهانی محصولات خود را تولید و به بازار عرضه می نماید و سهم عمده ای از تامین پلمپ ها مورد نیاز صنایع مختلف در ایران و خارج از مرزها را بر عهده دارد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.3]