پلمپ سیمی چرخشی (PS13)

مصرف کنندگان عمده پلمپ کنتور، شرکت های آب و برق و گاز و یا تولید کنندگان کنتورها و کیت های انشعاب هستند که پلمپ بعنوان یکی از ملزومات اصلی در فرآیند تولیدشان می باشد. در واقع کنتورها بدون پلمپ ماهیت یونیک بودن خود را از دست می دهند و پلمپ یکی از ارکان جدایی ناپذیر کنتور محسوب می شود.

تخلفات بر روی کنتورهای صنعتی

متأسفانه بدلیل بالا رفتن میزان تخلفات بر روی کنتورهای صنعتی یا حتی کنتورهای خانگی، دغدغه اصلی شرکت های برق، آب و گاز و سازندگان کنتورها استفاده از پلمپی مناسب، ایمن و کم هزینه می باشد.

به کرات پیش آمده که متخلفین با شرکت ما تماس گرفته اند و از ما یک عدد پلمپ یا حتی صد عدد پلمپ با لوگو و مشخصات شرکت برق یا شرکت آب خواسته اند که البته شرکت پایگان سیل ایرانیان بعنوان تولید کننده پلمپ هرگز حتی یک عدد پلمپ را بدون مجوز رسمی و بدون هماهنگی با شرکت های مربوطه در اختیار شخص قرار نمی دهد و وقتی برای دریافت مجوزهای لازم طلب مدارک مورد نیاز را می کنیم، این افراد سودجو از خرید منصرف می شوند.

نحوه سفارش پلمپ کنتور

پلمپ کنتور برق

به همین دلیل خرید پلمپ کنتور یکی از حساس ترین خریدها در شرکت های مصرف کننده این پلمپ محسوب می شود و میزان حساسیت آن به قدری بالاست که معمولاً در قالب مناقصه و با بازدید از خطوط تولید و طی نامه نگاری های زیاد انجام می گیرد. چراکه درج لوگو و نام و شماره سریال روی پلمپ های کنتور، ایجاد مسئولیت می‌کند و می تواند کل فرآیند بازرسی مأمورین ادارات برق، گاز و آب را تحت تأثیر قرار دهد.

شماره سریال های درج شده روی این پلمپ ها موجب سهولت فرایند قرائت کنتور و اطمینان از سلامت آن می‌شود. در حالیکه در گذشته بدون وجود پلمپ های ایمن فرصتی مناسب برای سودجویان مهیا بود تا بتوانند با دستکاری کنتور زمینه هرگونه تخلف را فراهم کنند و متاسفانه هیچ گونه ابزاری هم برای اثبات این تخلف ها وجود نداشت.

در واقع تولید پلمپ کنتور حتی برای ما تولیدکنندگان پلمپ هم بسیار حائز اهمیت است که پلمپ کنتور تولید شده در مجموعه ما عملکردی سالم و بی نقص داشته باشد و درج علایم فقط و فقط به درخواست شرکت های دارای مجوز و رسمی صورت پذیرد.

این مقاله را هم بخوانید: همه چیز درباره ی پلمپ کنتور گاز

جزئیات فنی پلمپ کنتور

پلمپ سیمی چرخشی (PS14)

پلمپ کنتور در قالب پلمپ سیمی چرخشی و پلمپ سیم بکسلی تولید می شود و بنا به نوع کنتور و درخواست شرکت ها قابل تولید می باشد.

طول سیم این پلمپ برای کنتورهای مختلف، متفاوت است و بنا به سفارش برش داده می شود. قطر سیم پلمپ های چرخشی 6/0 یا 7/0 میلی متر و قطر سیم پلمپ های کابلی (سیم بکسلی) 5/1 میلی متر می باشد.

این مقاله را هم بخوانید: همه چیز درباره پلمپ کنتور برق

نحوه باز كردن پلمپ كنتور 

چگونه پلمپ کنتور گاز را باز کنیم؟ نحوه باز كردن پلمپ كنتور برق چطور است؟ چگونه پلمپ کنتور اب را باز کنیم؟ از جمله سوالاتی است که برخی به دنبال پاسخ آن هستند. با توجه به کیفیت مناسب این محصولات این کار اصلا راحتی نیست و کاملا قابل ردگیری است.

 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 817 میانگین: 5]