کاربرد پلمپ درب بشکه نفت در صنعت نفت و گاز

صنعت نفت و گاز یکی از مهم ترین صنایع است که سهم بسیار زیادی از اقتصاد کشور بر پایه‌ی آن در گردش است؛ حفاظت از نفت خام و مشتقات از آن‌جایی که در تمام کشورها یک سرمایه ملی محسوب می‌شود، به بالاترین سطح امنیت از محصولات، مواد شیمیایی و اجزای آن نیاز دارد. پلمپ درب بشکه های نفت و تانکرهای حامل سوخت از پرکاربردترین و اقتصادی ترین نوع محافظت و وسایل امنیتی محسوب می شوند.

بررسی اهداف پلمپ درب بشکه و مخازن نفت و گاز

نفت و مشتقات آن توسط بشکه‌ها و تانکرها و همچنین ماشین‌های حمل بارهای سنگین و فوق سنگین جابه‌جا می‌شوند. این محفظه ها دارای سایزهای متفاوتی هستند و حتما باید به دور از نشت باشند تا از هدر رفت این سرمایه جلوگیری شود.

هدف دیگر از پلمپ درب بشکه و مخازن نفتی  و گازی، جلوگیری از احتمال بروز حوادث و آتش‌سوزی‌ها می‌باشد. مواد نفتی به شدت آتش‌زا هستن و در صورت نشتی اگر گرما و یا یک جرقه کوچک به آن‌ها برسد به سرعت مشتعل شده و حوادث بسیار زیان‌بار و گاها جبران ناپذیر را به بار می‌آورد.

شرایط منحصر به فرد موجود در این صنعت به مواد و پلمپ های امنیتی با استقامت بالا نیاز دارد. پلمپ کردن آن وسایل و محفظه ها نقش مهمی در تضمین محافظت از این محصولات در برابر سرقت، دستکاری و دسترسی غیرمجاز دارند.

این محصولات در صنعت نفت و گاز برای ایمن سازی شیرهای تانکرها نیز استفاده می‌شود. این شیرها اجزای حیاتی هستند که جریان نفت و گاز را کنترل می‌کنند و استفاده از پلمپ درب بشکه می‌توان کمک کرد تا محتویات درون تانکرها و بشکه‌ها ایمن باقی بمانند.

معرفی مدل های پرکاربرد در پلمپ درب انواع بشکه و شیرتانکرها

معرفی مدل های پرکاربرد در پلمپ درب بشکه و شیرتانکرها

برای پلمپ‌درب محفظه ها میتوان از مدل ها و تنوع این محصولات بهره کافی را برد؛ مدل های بسیاری است که متناسب با نوع محفظه و میزان قدرت کنترل‌گری آن‌ها میبایست انتخاب شوند. شرکت پایگان سیل ایرانیان توانسته است که یک قدم بزرگ در راستای حفاظت از این منبع ارزشمند برداشته و انواع مدل‌های پلمپ برای درب بشکه نفت را تولید کند و در بالاترین کیفیت عرضه نماید.

بررسی انواع محافظ ها:

نحوه پلمپ درب بشکه

برای انجام پلمپ بشکه نفت، ابتدا باید آن قسمت را باز کرد و محتویات داخل مخازن را بررسی کرد. سپس پمپ امنیتی را در دست گرفته و آن را از طریق دو یا چند نقطه از دو طرف درب بشکه عبور داده و سپس پلمپ را با استفاده از ابزار خاصی که توسط مسئولین امنیتی دارای مجوز است، بسته و قفل می‌کنند.

در نهایت، باید اطمینان حاصل کرد که پلمپ به درستی نصب شده است و هیچ دستکاری یا تغییری در آن ایجاد نشده است. این کار با بررسی و تأیید شماره سریال پلمپ و مقایسه آن با اطلاعات ثبت شده در سیستم امنیتی انجام می‌شود.

کاربرد انواع پلمپ درب بشکه نفت در صنعت نفت و گاز

کاربرد انواع مدل پلمپ امنیتی در صنایع نفت و گاز

پلمپ درب انواع یا شیرهای متعلق به تانکر‌های حمل نفت و گاز و سایر مواد شیمیایی و بشکه های نفت، به گونه ای طراحی شده‌اند که در برابر ضربه و شکستن مقاوم هستند. پلمپ‌های مناسب برای این منظور به گونه ای هستند که غیرقابل دستکاری بوده و در صورت دسترسی غیر مجاز قابل تشخیص خواهند بود.

شما عزیزان می‌توانید از این طریق سایت پایگان سیل ایرانیان، انواع مدل‌های پلمپ امنیتی را مشاهده کرده و همچنین درمورد کاربرد و نوع عملکردشان مطالعه داشته و بیشتر آشنا شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.4]