کاهش هزینه ها با استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی

استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی یک روش جدید و نوین است؛ گاهی اوقات نگهداری و یا ارسال محصولات کشاورزی بسیار سخت است زیرا حفاظت از دست‌رنج کشاورزان یک امر مهم بوده و می‌تواند ارتباط مستقیمی با معاش و وضعیت اقتصادی آن‌ها داشته باشد.

در این قسمت توضیح داده خواهد شد که چگونه کاربرد پلمپ پلاستیکی در کشاورزی می‌تواند در حفظ سلامت و کیفیت محصولات بسیار موثر باشد، همراه ما باشید در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی

پلمپ های پلاستیکی دارای انواع متعددی هستند و هر کدام کاربردهای فراوانی داشته و نقش خاصی را ایفا می‌کنند. پلمپ به معنی بستن درب و یا قسمتی از یک وسیله به منظور نگه‌داری و حفاظت از هدف مورد نظر است.

کشاورزی یک صنعت بزرگ است که بخش زیادی از اقتصاد کشور بر پایه‌ی آن در گردش است. حاصل تلاش گلخانه داران و کشاورزان عمدتا از شهری یا روستایی به نقطه‌ای دیگر از جغرافیای ایران منتقل می‌شود. همچنین بخش زیادی از دستاوردهای تولید در بخش کشاورزی، توسط صادرکنندگان و ترانزیت‌ها به کشورهای همسایه ارسال می شوند.

اکنون این سوال مهم در ذهن  شاید ایجاد شود که پلمپ پلاستیکی چه نقشی در صنعت کشاورزی دارد؟

هنگام برداشت محصولات و آماده کردن آن برای فروش، یک چالش بزرگ وجود دارد و آن هم حفاظت از محصولات برای جلوگیری از هدر رفتن می‌باشد. با استفاده از پلمپ پلاستیکی می توان تا حد بسیار زیادی مانع این هدر رفت شد. در ادامه نحوه استفاده از این نوع پلمپ ها را توضیح داده ایم.

بررسی کاربرد پلمپ پلاستیکی در کاهش هزینه های کساورزی

 چند روش بسته بندی محصولات کشاورزی

استفاده از سایزهای مختلف گونی و یا کیسه های پلاستیکی، یکی روش‌های مرسوم بسته بندی محصولات کشاورزی مانند گندم، جوف برنج و … است؛ و روش متداول برای بستن درب آن‌ها همان گره زدن معمولی و یا دوخت دستی آنهاست.

در این روش پلمپ کردن قدیمی می‌تواند به راحتی باز شده و باعث هدر رفت محتویات داخلی آن می‌شود.

استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی، مزایای زیادی دارد که اولین مورد آن صرفه جویی در زمان بسته بندی می باشد. با استفاده از پلمپ پلاستیکی درب کیسه ها محکم می‌شود و از دستکاری عمدی و دسترسی غیر اصولی آن نیز جلوگیری می‌شود.

استفاده از جعبه برای بسته بندی محصولات باغی و گلخانه ای نیز مرسوم بوده و گاها ممکن است به دلیل باربری های مکرر، این جعبه‌ها بشکنند و یا خراب شوند که همین امر موجب از بین رفتن مقدار زیادی از دسترنج کشاورزان می‌شود.

استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی و بستن جعبه ها به یک‌دیگر، روشی است که ما به شما برای حل این موضوع پیشنهاد می‌کنیم؛ در این روش می بایست جعبه های حاوی میوه جات و یا صیفی‌جات و… را بر روی همدیگر قرار داده و با استفاده از پلمپ پلاستیکی از جهات مختلف آنهارا به همدیگر بست و محکم کرد.

استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی در بخش‌های دیگر آن، مانند استندها و نگه‌داشتن آنها برای رشد طولی و همچنین پرورش گل و گیاهان در گلخانه ها نیز کاربرد دارد که در مقاله ای مرتبط با کاربرد پلمپ در گلخانه ها به طور مفصل به کارایی آن پرداخته ایم.

بسته بندی محصولات گلخانه ای با انواع پلمپ پلاستیکی

برای بسته بندی و ارسال دسته های گل با شاخه نیز می توان از پلمپ پلاستیکی استفاده نمود. برای پلمپ و حفاظت از دستکاری عمدی نیز از انواع مدلهای آن مانند:

می توان بهره برد. این مدل پلمپ ها توانایی حفظ امنیت را دارند که نقش جلوگیری از سرقت یا آلودگی محصولات از مزرعه تا سیلو، آزمایشگاه ها و بازار های عرضه محصولات را به درستی و خوبی ایفا می کنند.

 کشاورزان در استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی چه سودی می‌برند؟

باغداران و کشاورزان عزیز به خوبی اطلاع دارند که هزینه جابه‌جایی و یا نیروی کار به شدت بالا بوده و در حساب کتاب نهایی، سود زیادی نصیب کشاورز زحمت کش نخواهد شد.

اما اگر با استفاده از پلمپ پلاستیکی و روش‌های بسته بندی که کمی قبل تر به آن اشاره کردیم، می توان ساعات کاری را کاهش داد و هزینه نیروی کار را پایین آورد.

از جهتی دیگر از ضرر و زیان های احتمالی که عمدتا در بیشتر مواقع هم رخ می‌دهد و باعث ضایع شدن محصولات کشاورزی می‌شود، به شدت جلوگیری می شود.

این نکته را به یاد داشته باشید که سودهای کوچک، در حجم‌ها و تعداد  زیاد باعث می‌شود که یک نتیجه ی بسیار رضایتبخش برای کشاورزان داشته باشد.

سخن نهایی

امیدوار هستیم که در این مطلب شما عزیزان را با این روش جدید بسته بندی یعنی استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی آشنا  کرده باشیم. این روش می‌تواند به خوبی شما را از هزینه های اضافی و زیان های احتمالی به دور نگه دارد و در صنعت کشاورزی سود آور باشد.

شرکت پایگان سیل ایرانیان بعنوان قدیمی ترین تولید کننده پلمپ‌های پلاستیکی در ایران از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نموده است.  این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات منطبق با استاندارد‌های جهانی محصولات خود را تولید و به بازار عرضه می‌نماید و سهم عمده‌ای از تامین پلمپ‌های مورد نیاز صنایع مختلف در ایران و خارج از مرزها را بر عهده دارد

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.5]