کاربرد پلمپ پلاستیکی در احداث گلخانه

کاربرد پلمپ‌ پلاستیکی در گلخانه ها چیست؟ ما برای اشخاصی که رویای داشتن یک گلخانه را در سردارند، اما از هزینه‌های سرسام آور احداث آن می‌ترسند، یک خبر خوب به ارمغان آورده‌ایم که هزینه‌های اتصالات، لوله‌بندی، اسکلت‌بندی را  تا حد زیادی می‌تواند کاهش دهد.

گلخانه‌ها مکانی هستند که در آن فاکتورهای آب‌وهوایی به خوبی تنظیم می‌شود و شرایط رشد انواع گل و گیاهان زینتی، صیفی جات و حتی انواع درختان میوه در آن فراهم است. علم پیشرفت کرده است و ابزارآلات مختلفی از صنایع پتروشیمی مانند پلی اتیلن، پلاستیک نرم و خشک با هزینه‌های بسیار کمتری درحال تولید هستند که به سادگی می‌توان آن‌ها راجایگزین روش‌ها و ابزارالات گران‌قیمت نمود و از کارایی آن‌ها بهره کافی را برد.

پلمپ‌ پلاستیکی که جزو دسته پلمپ امنیتی است، جزِء مواردی هستند که در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و همچنین دارای دامنه کاربردی گسترده‌ای هستند. در این مقاله سعی داریم که کاربرد آن‌ها و همچنین کاهش هزینه‌های احداث گلخانه را بررسی نماییم.

استفاده از پلمپ پلاستیکی در کاهش هزینه های احداث گلخانه

ترفندهای استفاده از پلمپ‌ پلاستیکی در گلخانه ها

برای احداث یک گلخانه، از تجهیزات و ابزارآلات مختلفی مانند: لوله‌ها، اسکلت‌بندی یا همان گالوانیزه گرم، نایلون‌های عریض پلی اتیلنی و… استفاده می‌شود. شما برای نصب و مونتاژ قطعات مختلف به پیچ و مهره‌های بسیار محکم و همچنین در تعداد بالایی نیاز دارید تا سازه شما دارای استحکام بالایی باشد.

در این قسمت کاربرد انواع پلمپ‌ پلاستیکی مشخص می‌شود و شما می‌توانید از مزیت‌های این ابزار یا پلمپ امنیتی برخوردار شوید؛ شما با استفاده ازمدل‌های مختلف پلمپ‌ پلاستیکی می‌توانید برای مونتاژ کردن قطعات متفاوتی مانند: {لوله‌ها، انواع شیلنگ، مونتاژ کردن سبد‌ها، گلدان‌ها، آویز کردن وسایل سرماشی و گرمایشی و… } و از استحکام آن اطمینان خاطر داشته باشید.

اگر گلخانه دار هستید و یا ممکن است که قسمتی از حیاط یا باغچه خود را تبدیل به گلخانه خانگی کرده‌ باشید، شما می‌توانید با استفاده از پلمپ‌ پلاستیکی پوشش نایلونی سقف و دیواره را به اسکلت‌بندی متصل کنید. استفاده از کاربرد پلمپ‌ها به خلاقیت گلخانه‌داران نیز مربوط می‌شود؛ چرا که کاربردهای وسیعی دارند.

کاربرد پلمپ پلاستیکی در احداث گلخانه

مثال‌هایی از کاربرد پلمپ‌‌ پلاستیکی

 • برای اتصالات بین نایلون و لوله‌های جداسازی قسمت‌های مختلف گلخانه
 • متصل کرد شلنگ‌ها و قطعات مختلف
 • آویزان کردن گلدان‌ها
 • مونتاژ ابزار‌آلاتی مانند دما سنج، فشارسنج و…
 • برای محکم کردن شیلنگ به قطعات نگه‌دارنده و ساپورت
 • محکم و آویزان کردن انواع وسایلات سرمایشی و گرمایشی
 • چفت کردن سبد‌ها و گالن‌ها
 • و…

 

آیا استفاده از پلمپ‌ پلاستیکی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد؟

استفاده از پلمپ پلاستیکی برای کاهش هزینه ها

پاسخ این سوال، بطور قطع بله می‌باشد؛ زیرا پلمپ‌ پلاستیکی می‌تواند جایگزین قطعات فلزی گران‌‌تر مانند پیچ و مهره، انواع میخ‌ها، بست‌های فلزی و پلاستیکی باشد. کاهش هزینه‌های احداث گلخانه با استفاده از مدل‌های متنوع پلمپ‌ پلاستیکی امکان پذیر است زیرا علاوه بر مواردی که در قسمت فوق ذکر شد، نصب و استفاده از آن‌ها نیاز به تخصص خاصی ندارد و هر شخصی به راحتی می‌تواند از آن استفاده نماید، این نکته به معنی کاهش هزینه‌های مربوط به نیروی کار است.

از طرفی نحوه‌ی استفاده از پلمپ‌ پلاستیکی بسیار سریع و آسان می‌باشد و نیاز به ابزارآلات خاص دیگری برای بهره بردن از کارایی آن ندارید به همین خاطر به میزان زیادی از زمان شما صرفه‌جویی می‌کند.

این مقاله مرتبط را حتما بخوانید: کاهش هزینه ها با استفاده از پلمپ پلاستیکی در کشاورزی

از کدام نوع از پلمپ‌های پلاستیکی می‌توان استفاده نمود؟

پلمپ‌های پلاستیکی که در احداث یک گلخانه می‌توانند به کمک شما بیایند، مدل‌ها و انواع مختلفی دارند. از انواع پلمپ‌های امنیتی که شما برای احداث گلخانه و یا کارهای باغداری، کشاورزی و همچنین لوله‌بندی می‌توانید استفاده نمایید، می‌توان به:

 • پلمپ‌ تسمه‌ای پلاستیکی ps1-25
 • پلمپ‌ تسمه‌ای پلاستیکی ps1-45
 • پلمپ‌ پلاستیکی  دانه تسبیحی ps2
 • پلمپ‌ پلاستیکی آسان باز شو ps3
 • پلمپ‌ پلاستیکی  دانه تسبیحی ps4 -25

و همچنین انواع پلمپ دم موش دندانه‌ای و پلمپ‌ پلاستیکی و یا امنیتی کابلی اشاره نمود.

انواع پلمپ های پلاستیکی

سخن پایانی

کاربرد پلمپ‌ پلاستیکی به خلاقیت اشخاصی که قصد ساختن و یا احداث گلخانه دارند نیز بستگی دارد، ما در این مطلب سعی داشتیم تا یک دید متفاوت برای کاهش هزینه‌های احداث گلخانه به شما عزیزان داده باشیم؛ تا نگران مخارج زیاد ساختن یک گلخانه‌ی کوچک در گوشه و کنار باغچه و یا حیاط خود نباشید.

امیدوار هستیم که ترفندهای استفاده از پلمپ‌ پلاستیکی برایتان مفید واقع شود و از ان‌ها بهره کافی را برده باشید. برای خرید و گرفتن مشاوره در مورد این محصول می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت شرکت پایگان سیل ایرانیان با کارشناسان این تیم ارتباط برقرار کرده و همچنین خیالتان از بابت کیفیت و نحوه خدمات رسانی این مجموعه، آسوده باشد.