پلمپ کانتینری

درباره پلمپ های کانتینری بیشتر بدانید. هنگام حمل کانتینر، امنیت و کنترل کالا باید یکی از اولویت‌های اصلی باشد. همه کانتینرهایی که از طریق دریا حمل می‌شوند، چه در FCL یا LCL، به مهر و موم کانتینر نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که کانتینر به درستی کارش را انجام داده است.

پلمپ کانتینری تضمین می‌کند که کانتینر به درستی در نقطه مبدا “بسته شده است”. از آنجایی که مهر و موم فقط یک بار باز می‌شود، بنابراین تضمین می‌کند که کانتینر در طول حمل و نقل دریایی تا رسیدن به مقصد باز نمی‌شود.

استفاده از این پلمپ‌ها نه تنها از سرقت کالا جلوگیری می‌کند، بلکه خطر دسترسی افراد غیرمجاز به کانتینر برای حمل محموله‌های غیرقانونی مانند کالای قاچاق یا مواد مخدر را به حداقل می‌رساند.

دستورالعمل‌های مختلف در مورد پلمپ کانتینری

پلمپ کانتینری

انواع مختلفی از پلمپ کانتینری وجود دارد، مانند پلمپ پیچ، پلمپ قفل یا پلمپ فلزی. معمولاً مهر و موم بسته به کشور مقصدی که کالا به آن ارسال می‌شود انتخاب می‌شود.

حامل‌ها ممکن است راهنمایی‌های خاص خود را در مورد انواع مختلف پلمپ کانتینری داشته باشند، اما آنها از یک حامل به حامل دیگر تفاوت زیادی ندارند. همچنین باید در نظر گرفت که مقامات گمرکی برخی کشورها ممکن است مقررات خاص خود را داشته باشند که بر پلمپ کانتینرها به عنوان بخشی از مقررات امنیت ملی آنها تأثیر می‌گذارد.

محل قرار دادن پلمپ کانتینری

انتخاب نوع پلمپ کانتینری مهم است و اطمینان از قرار دادن آن در محل مناسب به همان اندازه حیاتی است.

مستندسازی پلمپ کانتینری

تمام پلمپ‌ها شماره شناسایی خود را دارند. عددی منحصر به فرد و تکرار نشدنی برای هر پلمپ. اطمینان حاصل کنید که شماره شناسایی پلمپ کانتینر دقیقاً منعکس کننده شماره مندرج در بارنامه باشد. قبل از باز کردن کانتینر، شماره شناسایی پلمپ مطابق با شماره مندرج در بارنامه تأیید می‌شود.

پلمپ‌های کانتینری با در نظر گرفتن مدل / رنگ / علامت گذاری / شماره گذاری منحصر به فرد هستند. بنابراین همیشه توصیه می‌شود یک عکس بگیرید و آن را به مستندات پیوست کنید.

برخی از مقامات گمرکی در مورد بررسی پلمپ کانتینر بسیار وظیفه شناس هستند تا مطمئن شوند که محموله دستکاری نشده است، که می‌تواند نشان دهنده محموله غیرمجاز در داخل کانتینر باشد. در صورت وجود هر گونه اشتباه یا عدم تطابق در شماره پلمپ کانتینری، نه تنها با تاخیر در ترخیص کالا مواجه می‌شوید بلکه جریمه قابل توجهی نیز خواهید داشت.

به عنوان فرستنده، پامپ کانتینر به عهده شماست. گاهی اوقات شرکت‌های حمل‌ونقل می‌توانند ترتیب قرار دادن آنها را بدهند، اما این به عهده فرستنده است که مطمئن شود شماره شناسایی پلمپ کانتینری به درستی در بارنامه ذکر شده است.

اگر پلمپ کانتینری دستکاری شده باشد چه اتفاقی می‌افتد؟

دستکاری پلمپ کانتینری

استرس نداشته باشید!! اینکه پلمپ کانتینر دستکاری شده یا شکسته است لزوماً به معنای سرقت نیست. به سادگی می‌تواند به این معنی باشد که بازرسی گمرکی انجام شده است. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، گمرک پلمپ جدیدی می‌گذارد و علامت گذاری می‌کند که نشان می‌دهد کانتینر شما تحت بازرسی قرار گرفته است. در این مواقع طبیعی است که پلمپ اصلی را هم به شما می‌دهند.

اگر هیچ مدرکی مبنی بر باز شدن کانتینر در بازرسی گمرکی وجود نداشته باشد و احتمال آن وجود داشته باشد

دستکاری غیرمجاز، حتما همه چیز را مستند کنید:

از پلمپ (در صورت وجود) و کانتینر عکس بگیرید.

بلافاصله با شرکت حمل و نقل، باربری خود و شرکتی که بیمه حمل و نقل دریایی خود را با آن قرارداد بسته‌اید، تماس بگیرید.

کانتینر را تا زمانی که نماینده شرکت حمل و نقل حضور ندارد باز نکنید.

پس از باز شدن کانتینر، حتما به عکس گرفتن از محتویات ادامه دهید. در صورتی که می‌خواهید علیه شرکت حمل و نقل شکایت کنید، این بسیار مهم است.

 

شرکت پایگان سیل ایرانیان بعنوان قدیمی ترین تولید کننده پلمپ های کانتینری در ایران از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نموده است. این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات منطبق با استاندارد های جهانی محصولات خود را تولید و به بازار عرضه می نماید و سهم عمده ای از تامین پلمپ ها مورد نیاز صنایع مختلف در ایران و خارج از مرزها را بر عهده دارد.

 

منبع: precintia.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.9]