5 مورد از کاربردهای پلمپ امنیتی

کاربردهای این دستگاه‌های کوچک امنیتی غیرفعال به طور گسترده‌ای شناخته شده است. ما معمولاً آنها را با کنتورهای گاز و برق، آب بندی درب کانتینرهای حمل و نقل و کامیون‌ها یا کپسول‌های آتش نشانی می‌شناسیم… با این حال، در این مقاله می‌خواهیم روی موارد استفاده از پلمپ امنیتی تمرکز کنیم که هرگز فکرش را نمی‌کردید. با ما همراه باشید.

کاربردهای پلمپ امنیتی که شاید تابحال نشنیده باشید!

موارد اضطراری: نقش پلمپ‌های امنیتی چیست؟

یکی از کاربردهای پلمپ امنیتی که اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرد، کاربرد آنها در زمینه فوریت‌های پزشکی است. پلمپ امنیتی نه تنها بر روی کیت‌های کمک‌های اولیه نصب می‌شوند، بلکه پلمپ امنیتی یک نیاز رایج برای همه انواع تجهیزات اضطراری مانند کپسول‌های آتش نشانی، چتر نجات و سایر کیت‌های کمک‌های اولیه و نجات است.

وجود این پلمپ امنیتی این اطمینان را می‌دهد که محتویات تجهیزات اضطراری در شرایط عالی و آماده برای استفاده است. به طور مشابه، آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی قابل شکستن باشند تا از اتلاف وقت در شرایط اضطراری جلوگیری شود.

حمل و نقل نمونه‌های بیولوژیکی و آزمایشگاهی

حمل و نقل نمونه‌های بیولوژیکی و آزمایشگاهی تابع مقررات سختگیرانه‌ای است که امنیت آنها همیشه تحت کنترل است. پلمپ امنیتی برای شناسایی صحیح محتویات هر بسته یا کیسه و جلوگیری از دستکاری آنها استفاده می‌شود. یک خطا در این نوع حمل و نقل می‌تواند کشنده باشد و باعث ایجاد خطر امنیت زیستی شود.

نظارت بر پروسه‌های انتخاباتی

استفاده از پلمپ امنیتی در صندوق انتخاباتی

اعتبار هر رأی به این بستگی دارد که فرآیند انتخابات با تضمین‌های کافی برای جلوگیری از تقلب و مداخله انجام شود. از این نظر استفاده از پلمپ امنیتی برای مهر و موم صندوق‌های رای ضروری است. این پلمپ امنیتی نه تنها صحت اولیه صندوق‌های رای را تضمین می‌کند، بلکه از تلاش برای دستکاری محتوای داخل صندوق‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

پول نقد

در حمل و نقل پول نقد به منظور جلوگیری از تقلب و ضرر در حین حمل و نقل باید نظارت و ردیابی صورت بگیرد. به همین دلیل بخشهای مالی و شرکت‌های حمل و نقل باید از پلمپ امنیتی استفاده کنند.

به طور مشابه، از این پلمپ‌های امنیتی در رابطه با حمل و نقل اشیاء قیمتی، کیسه‌ها (به عنوان مثال برای حمل اسناد محرمانه) و… استفاده می‌شود.

حمل و نقل توپخانه و مهمات

استفاده از پلمپ امنیتی در حمل نقل مهمات

حمل و نقل توپخانه و مهمات یکی دیگر از موارد استفاده از پلمپ امنیتی است که در سطح وسیعی از آن اطلاع رسانی نمی‌شود. با این حال، استفاده از پلمپ امنیتی در صنعت تسلیحات اجباری است، زیرا آنها باید محتویات ظروف و بسته‌ها و همچنین بسته بندی‌های حاوی سلاح را ایمن کنند.

علاوه بر جابجایی توپخانه و مهمات، در حمل و نقل کالاهای خطرناک دیگر که مستلزم رعایت مقررات سختگیرانه حمل و نقل دفاعی و استانداردهای ایمنی است، هم از این ابزارهای امنیتی استفاده می‌شود.

 

شرکت پایگان سیل ایرانیان بعنوان قدیمی ترین تولید کننده انواع پلمپ امنیتی در ایران از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نموده است. این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات منطبق با استاندارد های جهانی محصولات خود را تولید و به بازار عرضه می نماید و سهم عمده ای از تامین پلمپ ها مورد نیاز صنایع مختلف در ایران و خارج از مرزها را بر عهده دارد.

منبع: precintia.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.5]