معرفی انواع پلمپ کابلی

پلمپ های امنیتی دارای تنوع زیادی هستند، در این مقاله سعی داریم که پلمپ کابلی را به شما عزیزان معرفی کنیم. این پلمپ دارای کاربردهای بسیاری میباشد که قصد داریم متناسب با نوع کارایی هر مدل توضیح مختصری درباره انواع این مدل از پلمپ امنیتی داده باشیم.

 

تمایز پلمپ های امنیتی کابلی با یکدیگر:

ابتدا لازم است برای آنکه بدانیم پلمپ کابلی چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند، باید خوب آنها را شناخت. همراه ما باشید در ادامه به معرفی مختصری از آنها خواهیم پرداخت.

 

معرفی پلمپ کابلی PS7

جنس بدنه و درپوش این پلمپ ها از مواد فلزی زاماک (روی، آلومینیوم و مس) و سیستم قفل این پلمپ ها ، تشکیل شده از یک فنر و دو ساچمه است. مسیر سیم به صورت مستقیم و سیم آن از جنس فولادی می باشد و دارای قطری به اندازه 5/1 میلی متر است. ابعاد بدنه پلمپ حدودا 25  در 28 میلی متر است که با رنگ کوره ای مورد نظر پوشانده می شود.

 

معرفی پلمپ PS7

معرفی پلمپ PS8

جنس بدنه و درپوش این پلمپ ها از مواد فلزی زاماک (روی، آلومینیوم و مس) و سیستم قفل این پلمپ ها ، تشکیل شده از یک فنر و دو ساچمه است. مسیر سیم به صورت مورب و سیم آن از جنس فولادی می باشد و دارای قطری به اندازه 5/1 میلی متر است. ابعاد بدنه پلمپ حدودا 20  در 28 میلی متر است که با رنگ کوره ای مورد نظر پوشانده می شود.

 

پلمپ کابلی ps8

معرفی پلمپ PS12

جنس بدنه و درپوش این نوع پلمپ کابلی از مواد فلزی زاماک (روی، آلومینیوم و مس) و سیستم قفل این پلمپ ها ، تشکیل شده از یک فنر و دو ساچمه است. مسیر سیم به صورت مورب و سیم آن از جنس فولادی می باشد و دارای قطری به اندازه 5/1 میلی متر است. ابعاد بدنه پلمپ حدودا 20  در 23 میلی متر است که با رنگ کوره ای مورد نظر پوشانده می شود.

 

معرفی پلمپ کابلی PS12

معرفی پلمپ کابلی PS15

جنس بدنه و درپوش این پلمپ ها از مواد فلزی زاماک (روی، آلومینیوم و مس) و سیستم قفل این پلمپ ها ، تشکیل شده از یک فنر و دو ساچمه است. مسیر سیم به صورت مورب و سیم آن از جنس فولادی می باشد و دارای قطری به اندازه 5/1 میلی متر است. ابعاد بدنه پلمپ حدودا 17  در 20 میلی متر است که با رنگ کوره ای مورد نظر پوشانده می شود.

 

پلمپ کابلی ps15

حال پس از دانستن مشخصات فنی و شمای کلی از پلمپ های کابلی به وجه تمایز آنها از یکدیگر میپردازیم.

* اولین و بارزترین فرق در بین پلمپ های مذکور ابعاد آنهاست برای درک بهتر این مهم کافی ست به جدول زیر نگاهی اجمالی بیاندازیم.

پلمپ

ابعاد بدنه (mm)

PS7

28 * 25

PS8

28 * 20

PS12

23 * 20

PS15

20 * 17

 

* نکته دوم: اصلی ترین وجه تمایز بین پلمپ کابلی می باشد، مسیر عبوری سیم است. در پلمپ های نسل قبلی مسیر عبوری سیم به صورت مستقیم بود ولی در حال حاضر طراحی های جدید مسیر عبوری سیم را به صورت مورب در نظر میگیرد این کار باعث افزایش امنیت پلمپ  کابلی می گردد. زیرا ایجاد زاویه در مسیر عبور سیم باعث بیشتر شدن قدرت فشاری عناصر داخلی بر روی سیم و در نتیجه افزایش امنیت پلمپ می گردد.
همانطور که در مشخصات فنی پلمپ ها اشاره شد پلمپ PS7  که نسل قدیم پلمپ های تولیدی است مسیر سیم به صورت مستقیم است ولی در باقی موارد مسیر سیم به صورت مورب طراحی شده است.

* سومین نکته را می توان به میزان فضای چاپ  بر روی پلمپ کابلی اختصاص داد، فضای چاپ بر روی پلمپ ها همانطور که از ابعاد آن ها پیداست، کوچکتر با بزرگتر می شود. باید دقت داشت که اگر چاپ پلمپ شما زیاد است باید پلمپی با ابعاد بزرگتر را انتخاب کنید.

سخن نهایی

در این مطلب به تشریح مختصری از انواع پلمپ کابلی برای شما عزیزان پرداختیم. امیدواریم که شما عزیزان اطلاعات لازم را دریافت کرده باشید. برای خرید پلمپ کابلی می توانید از مشاوران شرکت پایگان سیل ایرانیان راهنمایی های لازم را در هر ساعت از وقت کاری در شبانه روز، دریافت نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 13 میانگین: 4.9]